HABER

Murat Kutlu'yu öldürüp kafasını buzdolabına, vücudunu da balkona koymuştu! Bursa'daki vahşette yeni gelişme, o kişiyi işaret etti: 'Yanına gidip, parçaladım dedim'

Bursa'da Ahmet Burak Demir, ev arkadaşı Murat Kutlu'yu öldürüp kafasını buzdolabına, vücudunu da balkona koymuştu. Demir'in mahkemedeki ifadesi ortaya çıktı. Olayla ilgili görülen davanın duruşmasında Demir, "Kafasını buzdolabına, vücudunu da balkona koydum. E.K'nın yanına geldim. ‘Parçaladın mı?’ dedi, ben de ‘Parçaladım’ dedim. E.K.’nın da benimle birlikte yargılanmasını istiyorum” dedi.

Murat Kutlu'yu öldürüp kafasını buzdolabına, vücudunu da balkona koymuştu! Bursa'daki vahşette yeni gelişme, o kişiyi işaret etti: 'Yanına gidip, parçaladım dedim'

Bursa'da şubat ayında, eczacı kalfası Serdar Ergun'dan haber alamayan yakınları, polise kayıp ihbarında bulundu. Polis ekipleri, mobese görüntülerinden Serdar Ergun'un otomobilinin, İstanbul'un Büyükçekmece ilçesinde olduğunu tespit etti. Bursa Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü ekiplerinin irtibata geçtiği İstanbul polisi, Büyükçekmece'de otomobili durdurup, sürücü koltuğundaki Ahmet Burak Demir'i gözaltına aldı. Araçtaki aramada 1 tabanca ile Serdar Ergun'un battaniyeye sarılı cesedi bulundu.

ev-arkadasini-3-kursunla-oldurup-kestigi-kafasini-buzdolabinda-sakladi-berber-yaptirdi-dedi_7123_dhaphoto1

İLK SORGUSUNDA İTİRAF ETTİ

İstanbul Emniyet Müdürlüğü'ndeki ilk sorgusunda Serdar Ergun'u öldürdüğünü itiraf eden Demir, Bursa'daki ev arkadaşı Murat Kutlu'yu da 3 gün önce öldürdüğünü, balta ile vücudundan ayırdığı kafasını ise buzdolabına koyduğunu söyledi. Ahmet Burak Demir'in Bursa'nın Osmangazi ilçesi Tahtakale Mahallesi'ndeki evine giden İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri, Murat Kutlu'nun da cansız bedenini buldu. Demir'in evdeki köpeğinin de öldürdüğü tespit edildi. İşlemlerinin ardından Bursa’ya getirilerek, İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği ekipleri tarafından sorgulanan Demir, cinayetleri işlediğini kabul ederken, Kutlu’nun köpeğini ise öldürmediğini söyledi.

HER İKİ CİNAYET İÇİN AYRI DAVA AÇILDI

İşlemlerinin ardından sevk edildiği adliyede çıkarıldığı mahkemece tutuklanan Ahmet Burak Demir hakkında, 'Tasarlayarak ve canavarca hisle veya eziyet çektirerek' öldürmek suçundan, her 2 maktul için ayrı dava açıldı. Demir hakkında Ergün ve Kutlu’yu öldürdüğü gerekçesiyle birer kez olmak üzere 2 kez ağırlaştırılmış müebbet, Murat Kutlu'nun köpeğini öldürdüğü gerekçesiyle de Hayvanları Koruma Kanunu kapsamında 1200 TL ceza istendi. Demir hakkında, ayrıca 'Ruhsatsız silah bulundurmak' suçundan 2 yıla kadar hapis cezası istemiyle de dava açıldı.

ev-arkadasini-3-kursunla-oldurup-kestigi-kafasini-buzdolabinda-sakladi-berber-yaptirdi-dedi_7123_dhaphoto5

Ahmet Burak Demir’in eczası kalfası Serdar Ergun’u öldürdüğü gerekçesiyle yargılandığı davanın ilk duruşması, geçen günlerde görüldü.

"BANA MURAT'I ÖLDÜRECEĞİNİ SÖYLEDİ"

Demir’in, Murat Kutlu cinayetine ilişkin yargılanmasına da Bursa 15'inci Ağır Ceza Mahkemesi'nde başlandı. Demir, duruşmaya, tutuklu bulunduğu Bolu F Tipi Güvenlikli Kapalı Cezaevi’nden Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) ile katıldı. Taraf avukatları ile maktul Murat Kutlu’nun kardeşi şikayetçi Kurtuluş Kutlu da duruşma salonunda hazır bulundu.

ev-arkadasini-3-kursunla-oldurup-kestigi-kafasini-buzdolabinda-sakladi-berber-yaptirdi-dedi_7123_dhaphoto3

Hakkındaki suçlamaları kabul eden, ancak Murat Kutlu’nun köpeğini öldürmediğini söyleyen Demir, kendisini cinayete ise mahallede berber olan Ersin K.’nin azmettirdiğini öne sürerek, “Cinayet sırasında benim yanımda E.K. diye biri vardı. E.K ile Murat arkadaştı, araları bozuktu. Aralarında husumet meydana geldi ve hasım oldular. Bir gün öncesinde dükkanında konuştuğumuz E.K. bana, Murat’ı öldüreceğini söyledi. E.K., benim de Murat ile husumetli olduğumu biliyordu. Silahı bana E.K. verdi, ‘Silahı al, Murat’ı öldür’ dedi” diye konuştu.

"YANINA GİTTİM VE 'CESEDİ PARÇALADIM' DEDİM"

Mahalledeki ofisinde elektronik ürünler sattığını, Murat Kutlu ve E.K. ile bu sayede tanıştıklarını söyleyen Demir, Kutlu ile E.K.’nın, annesi ve üvey babası adına kayıtlı otomobilini gasbettiklerini ve polise gitmemesi için kendisini tehdit ettiklerini söyledi. Berber dükkanının arkasında bulunan odada, 15 gün boyunca kilitli tutulduğunu ve şiddet gördüğünü iddia eden Demir, bu yüzden Kutlu ile arasında husumet olduğunu öne sürerek, “Murat Kutlu’nun bana yaptığı şeylerin tümü gözümün önüne geldi. Eve çıktığımda bir süre birlikte oturduk. Murat alkol aldığı için kendisini kaybetti, uyuşturucu da kullanıyordu. Silah çekip kafasına dayadı. ‘Bu dünyadan gidersem tek gitmem sen de gelirsin. Sana bir şey yapmazsam ailene, çocuğuna yaparım’ dedi. Arkası dönüktü. Bir boşluğunu yakaladım, yüzünü döndüğünde 3 el ateş ettim. Ertesi gün balta aldım, baltayı E.K.'nın dükkanına bıraktım. E.K. bana cesedi parçalamamı söylemişti. Kafasını buzdolabına, vücudunu da balkona koydum. E.K.'nın yanına geldim. ‘Parçaladın mı?’ dedi, ben de ‘Parçaladım’ dedim. E.K.'nın da benimle birlikte yargılanmasını istiyorum” dedi.

Psikolojik rahatsızlığı bulunduğunu ve 10 yıldır tedavi gördüğünü belirten Demir, beraatini talep etti. Mahkeme heyeti, Demir’in daha önce tedavi gördüğü Bakırköy Mazhar Osman Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’nden evrakının istenmesine ve tutukluk halinin devamına, Ersin K. hakkında da Bursa Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulunulmasına karar vererek duruşmayı erteledi.

Kaynak: DHA

Keşfet


En Çok Aranan Haberler

OSZAR »